6 jednoduchých pravidel, díky kterým zůstane vaše pleť zdravá a pružná i v pokročilém věku!

Péče o pleť

Dnes vám přinášíme užitečné rady, díky kterým bude vaše pokožka vypadat krásně i v pokročilejším věku.

Představte si, že jste si koupili nádherný kostým, který byl velmi drahý. Aby stále vypadal tak úžasně, tak se o něj musíte starat už od začátku a ne čekat, kdy se na něm objeví první skvrny či díry. Stejně je to i s naší pletí – musíte se o ni začít starat co nejdříve, aby se vám odvděčila její pevností a pružností. Připravili jsme si pro vás pár pravidel, která byste měli dodržovat, pokud chcete vypadat krásně i po třicítce.

1. Udržte si to co máte

Jste stále mladé a krásné a nepotřebujete žádné kosmetické úpravy jako vyhlazení vrásek, zvedání pokožky nebo jiné procedury, které často souvisí se stárnoucí pokožkou? Vaším cílem je tento stav zachovat.

Co byste měli dělat: Zeptejte se sama sebe: “Je moje pokožka zachovaná nebo se mění?”, když si nejste jisté, zda máte podstoupit nějaký kosmetický zákrok. Pokud je odpověď “změna”, tak zákrok odložte o dalších 10 let.

2. Hydratujte pokožku i zevnitř


Hydratace těla by měla být vaše mantra. Pleť byste měli zvlhčovat 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, zevnitř i zvenku. První změny na kůži jsou vyvolány tím, že kůže ztrácí vlhkost. Tento proces nedokážete zastavit, ale můžete ho výrazně zpomalit.

Co byste měli udělat? Začněte používat produkty, které obsahují kyselinu hyaluronovou a podobné zvlhčovací složky. Nezapomínejte pít hodně vody. Dokonce se dají najít různé aplikace na telefon, které vám připomenou, že se je čas se napít.

3. Nedotýkejte se pleti tak často


Vaše krása odolá různým silám, jako je čas, gravitace, znečištění a jiné negativní faktory. Tak proč komplikovat její těžký úkol tím, že si zdraví vaší pokožky postupně ničíte sami? Kdy jste se naposledy dotýkali obličeje – podložili si bradu dlaní nebo si podrbali nos, ačkoli jste předtím drželi touto rukou smartphone nebo volant?

Kvůli všudypřítomným bakteriím jsou tyto zlozvyky pro pokožku naprosto nežádoucí.

4. Chraňte si tvář před sluncem

Nezáleží na tom, jak nás dermatologové vyvarují před tím, abychom si nespálili obličej. Stále totiž existují ti, kteří zbožňují bronzovou pokožku i na obličeji. Ultrafialové záření mezitím proniká do hlubších vrstev kůže, kde ztenčuje dermální pokožku. Když se tato část kůže oslabuje, tak se začne po čase loupat a její kvalita výrazně klesá.

loading...
VE ČTENÍ ČLÁNKU POKRAČUJTE NA DALŠÍ STRANĚ.