5 důvodů, proč vaše tělo zadržuje vodu a jak se tomu můžete vyhnout

Negativní účinky zadržování vody mohou mít zničující důsledky pro váš každodenní život. Zadržování vody ve vašem těle může vést k silnému nadýmání, které způsobuje, že nošení oblečení je velmi nepříjemné.

To může vést k špatné sebeúcty. A udržení vody může vést k nežádoucím zdravotním problémům. Pokud znáte důvody, proč vaše tělo uchovává vodu, můžete mu pomoci zabránit tomu, aby se vyskytla a vést šťastnější existenci.

1. Vaše dieta

Vaše jídlo může být příčinou vašeho nadýmání. První místo, kde se podíváte, je spotřeba sodíku. FDA doporučuje, abyste konzumovali více než 2300 miligramů sodíku denně.

To je drsný ekvivalent jedné lžičky soli. Pokud budete jíst rychlé občerstvení nebo nezdravé jídlo, jíst v restauracích nebo jíst předem zabalené potraviny, máte mnohem větší riziko, že budete jíst nebezpečně vysoké hladiny sodíku.

Jiné potraviny mají také vysoký obsah sodíku. Mezi takové potraviny patří slanina, maso z mléka, klobásy, sýry, mléčné mléko, kečup, konzervované ovoce a zelenina, polévky a obvazy a mnoho dalšího. Nejjednodušší způsob, jak drasticky snížit sodík z vaší stravy, je učinit vše sami doma, abyste omezili množství sodíku přidaného do jídla.

Pokud změna ve vaší stravě nevyřeší vaše problémy s nadýmáním, můžete mít alergie na potraviny nebo potravinové intolerance. Ty přispívají k rostoucímu počtu problémů s nadýmáním a zadržováním vody. Dieta může pomoci určit nejlepší způsob, jak posunout dopředu. Mohou také doporučit některé čaje, které minimalizují nadýmání, jako je například čaj mátou.

loading...
VE ČTENÍ ČLÁNKU POKRAČUJTE NA DALŠÍ STRANĚ.