V 17-ti letech postavil ve stodole jaderný reaktor. Co se ale dělo dál?

Některé děti se od svých vrstevníků liší. To je také případ Davida Hahna, který už od dětství projevoval svůj zájem o chemii.

Mladý David Hahn se ničím nelišil od svých vrstevníků. Rád rybařil, trávil hodin hraním fotbalu s přáteli a čtením komiksů. Jeho oblíbeným superhrdinou byl Spiderman, který dostal zvláštní schopnosti po štípnutí pavoukem. Dalo se očekávat, že tyto vymyšlené příběhy v Davidovi vyvolaly zájem o chemii. Vždy chtěl být vědcem a chtěl vymyslet něco, co by usnadnilo život ostatním. Rodiče byli nadšeni z jeho ambicí, ale netušili, kam to až to zajde.

Byl jako všichni ostatní. Ale..

Rodiče se rozhodli chlapce přihlásit do skautského táboru, protože doufali, že ho tam naučí disciplíně, ale mýlili se. David si vytvořil vlastní malou laboratoř, kde neustále vykonával různé nebezpečné pokusy. Po prvním výbuchu ho rodiče přestěhovali do suterénu, ale když k výbuchu došlo i tam, přesunuli ho do starého přístřešku na dvoře. Mysleli si, že se tak ochrání před nebezpečím, které doprovázelo pokusy, ale ve skutečnosti jen chlapci dali volné ruce, ať si dělá co chce.

Prostor pro jeho laboratoř

David shromažďoval radioaktivní materiály, které extrahoval v malých dávkách z domácích spotřebičů. Zároveň si psal s různými jadernými specialisty a vydával se za školního učitele. Konečně, když získal všechny potřebné informace a získal materiály, pustil se do realizace svého nejnovějšího projektu. Právě ve stodole za domem, bez ohledu na bezpečnostní pravidla, začal mladý muž budovat jaderný reaktor.

loading...
VE ČTENÍ ČLÁNKU POKRAČUJTE NA DALŠÍ STRANĚ.